ארגזים של פליימוביל וקריוקי של דובים

אנה מאוסטרליה הייתה הראשונה. אני חשבתי שזה שילוב מנצח של אומץ וחוסר מודעות, של ביצים ענקיות ורצון חשיפה מונומנטלי. היא זינקה אל בימת האבן, לקחה את המיקרופון ביד ואל מול כמה אלפי אנשים פשוט שרה ורקדה.

MauerparkKaraoke_154657_170917

אני לא מתיימר לגלות כאן משהו ראשוני וחזק אבל הקשבנה – זה ממש סבבה.

ברלין, גרמניה.
כל יום ראשון עם מזג אויר יפה.
מאוארפארק (הלוא הוא Mauerpark)
האמפיתאטרון ההוא בצד, אחרי הצהריים, כזה 3 בערך

מסיבת קריוקי.

אתה יושב לך בכיף. מוקף אנשים מכל מקום בעולם, כולם מבסוטים ונורא ידידותיים. מוכרי בירה ושאר bearpit_karaoke_2017קוקטיילים מסתובבים בקהל ומוכרים, ובכן, בירה ושאר קוקטיילים. וכשמגיע הזמן. אירי חביב העונה לשם הבדוי ג’ו האצ’יבן גומר להכין את הציוד הכולל אופניים, שמשיה, שני רמקולים ענקיים, מיקסר, מחשב ומיקרופונים ולאחר שהוא שר איזה שיר מראשו הקודח הוא מתחיל לחפש בקהל מי רוצה לשיר.

להפתעתי הרבה, יש המון קופצים. הם ממש קופצים אל הבימה, מזמינים שיר ומבצעים אותו לייב, בלי מילים על מסך ובלי כלום. אם הם טובים אז יותר מ1000 איש מלווים אותם בפזמון בפרץ אנרגיה שמסוגל להרים לוויין לחלל. אם הם מזייפים, אז יותר אנשים קונים בירה ומחכים בקוצר סבלנות שזה יגמר. אני לא שמעתי קריאות בוז פומביות אבל הבנתי שגם זה יכול לקרות. אולי לכן קוראים לאמפיתאטרון שם בפארק – גוב הדובים.

צעד אחורה בבקשה.

זוכרים שפעם הייתי מספר שהמפעל שלח אותי להרביץ חוכמה בגויים. היום אני כבר לא במפעל אלא בארגון קטן ומעולה, שאקרא לו מאילך האֲגוּדָּה וגם לאֲגוּדָּה יש צרכים וכבר נשלחתי אל ארצות הגויים כמה פעמים (אני צריך באמת לספר על הפעם ההיא המשעשעת בקוריאה, ואולי גם על בוסטון) ועכשיו נשלחתי ללמוד את דרכי העם הגרמני ומהלכיו בנושאי התעשייה הכבדה. לאגור חוכמה וידע על מנת שאוכל להביא אור ליהודים ובראש ובראשונה לעמיתי לאגודה.

אז הקדמתי ובאתי ברלינה, לאחר שחברת אייר ברלין באמת יצאה מגידרה למנוע ממני להגיע (250 טייסים צילצלו כאחד להודיע שהם חלו בשפעת – רק כדי שתבוטל טיסתי ברגע האחרון). אבל לא אלמן ישראל וחברת UP, השם יקום את דמו של השירות שלהם, שמה קץ למזימות אייר ברלין והפקירה אותי בברלין ביום ראשון יפיפה.

MauerparkKaraoke_055553_170917

ומה אעשה בברלין בבוקר יום ראשון?

אלך ל  Mauerpark. הפארק הירוק היה בזמן המלחמה הקרה רצועת מוות. שטח חשוף בין הגדרות של גרמניה המערבית והמזרחית. הרעים ישבו למעלה, הטובים למטה. עם פירוק החומות הפארק חזר להיות פארק גדול ירוק ויפה. בסופי שבוע, בימי ראשון הוא מארח את שוק הפשפשים הכי גדול בברלין, דוכני אוכל מעולים מכל העולם, בירה ויין כמים, עשרות אלפי אנשים ש 63.7% מהם מגניבים וראויים לאחד הספורטים האהובים עלי בכלל  – people watching – להביט באנשים, באינטראקציות, בקעקועים, הלבוש, בעוברות השוות והכל. ומוזיקה. המון מוזיקה.

MauerparkKaraoke_142037_170917

אני מורח אתכן קצת כאן. אני חיפשתי את הדוכנים שידעתי שיהיו. דוכני פליימוביל משומש, למצוא מציאות למיניהן וכמובן מצאתי.

ארגזים על ארגזים של דמויות, תוספים, רכבים וכל מה שפליימוביל. באחד מהדוכנים זה היה ממש לפי משקל, ביורו אחד לדמות ו3.5 לדמות ולכל התוספים שלה.

זה היה קשה.

MauerparkKaraoke_132158_170917

חדש וישן. יש להם שנת יצור טבועה על תחתית הרגל ומצאתי שם וינטג’ים נפלאים משנות ה70. הייתי יכול לקנות מיליון אבל הגבלתי את עצמי, מעין תסמונת עונג-כאב שכזו. ואחר כך מצאתי דוכן ממש מסודר ששם הייתי צריך לאסוף 3 מסוג אחד או 4 מסוג אחר כדי לקבל הנחה ופשוט נתקעתי שם, בין הילדים ושאר אנשים משונים לפחות כמוני.

וקניתי. או הו, איך קניתי. חכו חכו. עוד תראו. בטח לאלו העוקבים אחרי האינסטגרם הפליימובילי שלי (גם באינסטה הרגיל יש פליימוביל).  הנה, תסתכלו בצד של הבלוג, שם למעלה.

אחרי הפליימוביל הרגשתי רעב עצום (ככה זה שיוצאים מהבית ב 03:45 בבוקר). למזלי היה תור ענק שסימן דוכן מוצלח במיוחד של נקניקיות קארי וורסט וצ’יפס מקומי שטוגן שלוש פעמים. מה אני מפגר ללכת על פלאפל?

MauerparkKaraoke_145513_170917

היו עוד אלפי דברים שהצטערתי שלא יכולתי לקחת. כוסות בדולח מגניבות, מפות קיר עם שרטוטי מכונות גרמניות, מנורות מזרח גרמניות חמורות סבר, בגדים צבעוניים שהיו גורמים לסטיבי וונדר עווית בעין, תקליטים לפטיפון שכבר שנים אין לי ועוד ועוד ועוד. הייתי מגיע  עם משאית ברברס ומעמיס, לו רק יכולתי.

אז הסתובבתי והבטתי באנשים וקניתי כובע מעולה (מהדודה שתופרת אותם – הנה כאן ב www.kapkaberlin.com) ובירה שעשתה את השמש הרבה יותר נעימה והקשבתי למוזיקה של כל מיני להקות על הדשא והבטתי באנשים החביבים, עד שהבחנתי באמפיתאטרון.

MauerparkKaraoke_152548_170917

תפסתי את מקומי שם, אמנם באיחור ולא בישיבה ומאחור אבל עדיין, זה היה מגניב.

אחד, אחת, עלו אנשים. לי אין בעיה לדבר מול קהל אבל הם היו משהו אחר לחלוטין. אנשים עלו ונתנו את הופעת חייהם. בלי שום מורא, פחד או חיל. כמו אודישן שכזה, לאיזו תוכנית ריאליטי אבל בלייב לחלוטין. והוייב שם היה מופלא. אוירה של אחווה, שמחה וחיוך. גם כשמישהו זייף קשות, החיוכים היו של “סבבה אחותי, תני טיפה יותר רגש, מאמי” ולא “עופי לי מהעיניים, הרסת לי את השמיעה!”.

הנה, שני ביצועים שניסיתי לתפוס.

ראשית, ביצוע לא רע לשירה של המנוחה, הגברת וויטני יוסטון "I want to dance with somebody"

שנית, ביצוע נחות אבל יופי של הופעה עם "Proud Mary" של להקת Creedence Clearwater Revival  הידוע יותר כ "Rollin', rollin', rollin' on the river"

מ 2009, כל יום ראשון שבו יש מזג אויר מספק, מגיעים שני אירים ומארגנים את המופע הספונטני הזה שהפך כבר לשם דבר. ונראה שיש אנשים שמתכוננים לזה היטב. מכל העולם הם מגיעים וזה פשוט נפלא.

אחרי איזה שעתיים, עזבתי והלכתי לשתות עם שני ב Berliner Republik, הבר הקרוב למלוננו שם הבירות נמזגות כמו בבורסה – ברגע שסוג מסוים פופולרי, אז המחיר שלו, המופיע על מסכים דמויי בורסה יורד ואז מזמינים ממנו הרבה והמחיר עולה, חוץ מאירועים שקורים מדי פעם של קריסת הבורסה ואז כל המחירים צונחים וכולם מזמינים עוד 3 בירות לפחות.

ולמחרת עליתי על החליפה והלכתי לכנס. מה לעשות. לא באנו ליהנות.

MauerparkKaraoke_132326_170918

אין מה לעשות.

מישהו צריך לשבת בהרצאה של סמנכ”ל תבניות ואלמנטים (Vice President, Elements and Moulds) של חברה אהובה אך קשה לאור האוסף שאספתי בשוק הפשפשים. סמנכ”ל בכיר בחברת LEGO

MauerparkKaraoke_104251_170918

היה מרתק. רציתי באמצע לצעוק “ג’ספר, תעשה לי ילד!” אבל ידעתי שלא יעריכו את זה. למרות שהם לגו ולא פליימוביל, הם רציניים.

היו עוד הרצאות ודברים מרתקים שלמדתי ושיחות ופגישות, אבל זה כבר לא לפה. עזבנו. פעם אחרת. רק סרטון אחד, שליווה את ההרצאה והשאיר אותי פעור פה. הנה הוא. קשה להאמין אבל לאחר יותר מ 400 פוסטים בבלוג, הנה סרטון של לגו.

פוסט זה פורסם בקטגוריה Playmobil, Travel, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על ארגזים של פליימוביל וקריוקי של דובים

  1. יואנה הגיב:

    הפוסטים שלך תמיד מעלים חיוך וזיכרונות מאותו השוק – פחות הקריאוקי. פעם הבא אלך לשמוע גם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.