חותרים למגע–רואים לבן בעיניים

כשיצאנו בבוקר מוקדם, היה עדיין חושך, השמש עוד לא התחילה לשקול את צעדיה והקריינית בגלגל"צ דיברה על דויד אבידן, המשורר. מסתבר שאותו יום היה יום הולדתו, למרות שהלך לעולמו לפני 17 שנה. קרייניות מעניינות יש בחמש בבוקר. ואז היא שמה את השיר המתאים – הרחובות ממריאים לאט. "הָרְחובות ממְרִיאִים אֶל הָאוֹר הַלָּבָן כְּמוֹ שְטִיחַ-קְסָמִים." ואנחנו המראנו לאט דרך כביש 6 אל החומר הלבן, אל השלג שאחרי הסערה.

שלושת הגברים קמו מוקדם ויצאו אל שלג החרמון. כאן, אבקש ווידוי קטן – לא אני ולא בני גולשים. אני וויתרתי על הנושא ואת פציעות הספורט שלי אני אוסף בתחומים אחרים כך שאין לי בעיה להוציא סקי מהרשימה. אם הם רוצים, שילמדו בעצמם. אבל, לא ראינו שלג המון זמן. מאז הטיול ההוא הגדול לא הטחנו כדור שלג אחד בשני. המטרה היא להגיע אל הלבן, לבן הזה.

יצאנו יום אחרי הסערה, זו הקודמת, אמצע השבוע, שעון מעורר מוקדם והופ בכבישים הריקים צפונה.

המעטה הלבן הזה על החרמון בלט כבר די מוקדם כשהתחלנו לעלות ברמה

HermonSnowTrip_5405_120221

העייפות ששררה בקרב הקהל הצעיר יותר במכונית הלכה והתפוגגה ככל שהופיעו יותר ויותר משטחי שלג.

HermonSnowTrip_5417_120221

התחושה הייתה של "אירופה – זה כאן!". הכול מושלג, עצים עם שלג על הענפים, שדות לבנים – פשוט מושלם.

HermonSnowTrip_5429_120221

אפילו פרות בשלג עוררו עניין רב ונדב, שצילם את התמונות האלו, בזמן שאני נוהג כל כך התלהב מהפרות שיש לנו סט ענק של פרות בשלג. אירופה, כבר אמרתי?

HermonSnowTrip_5433_120221

אבל לשלג האירופי יש נופך ישראלי. הנופך הישראלי ניכר בתור המכוניות שפגשנו בעלייה ממג'דל שמס לחרמון. אולי בגלל שהגענו למג'דל לפני 8 בבוקר חיכינו לעבור בשערי האתר "רק" חצי שעה

HermonSnowTrip_5441_120221

עוד קצת אירופה. אולי אני קצת פרובינציאלי, אבל משטחי שלג בתוליים, בלי לבקר קודם בנתב"ג ממש עושים לי את זה.

HermonSnowTrip_5445_120221

שילמנו מחיר מזעזע בכניסה ומטורף ברכבל אבל שלג זה לא כל יום ולכן קיבלתי את הכול באהבה ושילמתי את חובי לחברה.

היה ממש קר, במיוחד ברכבל בשעה 9 בבוקר. כמה שלבשנו (וכבוגרי כמה טיולים למקומות שבאמת קר שם – אנחנו מצויידים, תודה) עדיין קפאנו מהרוח שחדרה לכל והעיפה פתיתים קטנים מקצה השלוגיות, כמין סופת חול. כמו שאוהד צעק בהתלהבות "זה כמו חול בסהרה!" (לא שהוא היה שם)

HermonSnowTrip_5461_120221

ככל שעלינו, האתר נעשה יותר פואטי עם כל תופעות הלוואי שאנחנו מכירים רק בסרטים

HermonSnowTrip_5481_120221

כיון שהקדמנו ועלינו מהר, גם לצפון, גם לחרמון וגם לאזור הרכבל העליון וכיון שאנו לא גולשים יצאנו החוצה מהמבנה אל נוף קסום, לבן ודי בתולי כי כולם הלכו לגלוש ורק מעטים השקיעו (תרתי משמע) ובאו והיה לנו פשוט מרחבים של שלג בתולי, פודרה, אבקה קסומה ושנחה כמו אבק פיות על הכול.

HermonSnowTrip_5491_120221

השלג היה כל כך עמוק שאני שקעתי עד מעל הברכיים, בואכה אזור הרגיש יותר לקור

HermonSnowTrip_5525_120221

HermonSnowTrip_5520_120221

כל הקור הזה דחק אותנו חזרה לכמה לגימות של שוקו מוזהב. למה מוזהב? חלב לא היה בו ממש, אז הדבר היחיד שיכול להצדיק את מחירו הוא כנראה אבקת הזהב שעורבבה פנימה.

אוהד היה לחוץ להגיח שנית אל השלג, לקרב כדורים ושאר פעילויות מבורכות ולכן נטשנו את הקפטריה החמימה אל המרחבים הלבנים

HermonSnowTrip_5511_120221

מלאכי שלג היו עדיין בגדר אפשרות בשלג שלא דרכו עליו עד מוות

HermonSnowTrip_5503_120221

וכמובן קרב כדורי שלג שמאוד מהר, כשנגמרה התחמושת הפך פשוט להשלכת חופנים של שלג זה בזה

HermonSnowTrip_5515_120221

גולת הכותרת, לילדים שלא חוו שלג כמו שצריך הייתה המזחלות. כיון שלא השכילו לקחת את האפשרות בהתחלה, כשההר היה ריק למדי, נוצר עומס קל על המזחלות. כאן עלי להעביר ביקורת קלה ולהכפיש אוכלוסייה שלמה. כשאוהד ביקש לקחת מזחלת, עלו כבר למעלה שניים או שלושה אוטובוסים של ילדים חרדים בגילאי בר מצווה לערך, כולם בנים (כמובן) עם מוריהם. אני אולי ישמע קשיש טרחן, אבל ערימת פראי אדם בלי שום יכולת לעמוד באמות מידה נורמליות או לעמוד בתור, שום רצון להתחשב בזולת, שום מורא מכל נציגות של האתר (גם אם הם אלו פקחים דרוזים גדולים וערסים). הם עקפו את כולם בתור למזחלות, וכשהעירו להם אחרים ואני פשוט ניגשו למויישיק שעמד בתור והגיע לאשנב והעבירו לו כסף. רק שלמנחם אין מספיק אז הוא מבקש משלויימה שישאיל לו, ושלויימה יש לו מספיק, אבל במטבעות של 10 אגורות והם כולם סופרים ובינתיים אבריימל גם מבקש ממויישיק ויש לו יותר מדי והאיש באשנב מחזיר עודף לכולם ביחד וצריך לפרוט לאבריימל והם תוקעים את כולם. בסוף ניגשתי למורה והסברתי לו שיש כאן הזדמנות מצויינת ללמוד דרך ארץ מהי ואת החשיבות של העמידה בתור והתחשבות בזולת. המורה גער, אנחנו התקדמנו בתור ואיך שהלך הגיעו דויד, שלמה, ירבעם וירחמיאל שלכולם קצת חסר וביקשו ממויישיק שיעשה להם טובה.

גם כשגולשים, הם הקפידו לעלות חזרה במורד, תוך כדי שהם מתעלמים מתחינות הפקחים או הילדים האחרים. כן, ילדים הם ילדים אבל הם הביאו לי את הסעיף, הם והמורים שלהם שרואים שפקח מבקש מהם לפנות את שטח הגלישה והילדים מתחצפים ומתעלמים. אולי כי הוא גוי וזה מותר.

אוהד התעלם מרוב אלו, פרט לנקודות שבהם הוא נאלץ לעצור על מנת שלא להיתקל בהם ובמשך שעה גלש ועלה, עלה וגלש במיומנות הולכת ומתגברת.

HermonSnowTrip_5574_120221

מה שלא ראיתי בכלל, גם לקראת סוף השעה שאוהד הקפיד לנצל, היו שקיות ניילון. שקיות הגריסה שהיו כל כך פופולרית נעלמו מהשטח.

HermonSnowTrip_5590_120221

נדב שניסה אף הוא התרסק כמה פעמים וקבע שהמזחלת לא בשבילו

HermonSnowTrip_5560_120221

כיון שהיינו על deadline  קשה (היינו אמורים לשוב בזמן כי נדב מקבל פרס הצטיינות בלימודים מידי ראש העיר – ואם לא אחזיר אותו בזמן, אז מוטב שאעלם לאיזה מכר דיסקרטי), לאחר כמה שעות של קשקושים, נשנושים, מגדנות ותופינים החלטתי שיש לשים קצת ללבן הזה בעיניים.

HermonSnowTrip_5609_120221

התארגנות וירידה מסודרת . בעוד שאנחנו שייטנו ברכבל מעל כל הגולשים, שמחתי לראות שמעבר לרעש ולצלצולים, יש כמה גולשים שיודעים מה הם עושים.

HermonSnowTrip_5662_120221

לאחר שהשתחררנו מעול התנועה והתחלנו ולהדרים שוב השתאינו למראית "אירופה – זה כאן". מטעי התפוחים היו מכוסים בשלג שמבטיח תנובה נהדרת לשנה הבאה. השמיים היו צלולים וכחולים ועל הכול מעטה שלג לבן שפשוט לקח את הנוף המוכר הזה ושלח אותנו רחוק, אל מחוזות צפוניים יותר.

HermonSnowTrip_5708_120221

לסיום, ניסיון אחרון למבט על הגולן המושלג מעל מג'דל שמס. לחצו לגרסה הכי גדולה שפליקר מרשים לי בלי שאשלם להם (מישהו מכיר מקום שיאחסן תמונות גדולות?!)

אפילו הספקנו לחזור בזמן לטקס הפרסים של נדב, שם קיבל פרס על הצטיינות יתרה בלימודים אבל זה סיפור לפעם אחרת

פוסט זה פורסם בקטגוריה Family, Travel, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.