לונדון-דגים בלי צ'יפס

אוהד, צעיר הבנים, חובב חיות הוא ובמיוחד דגים. עוד לפני שיצאנו לדרך, שמע מאבא של חבר שלו (מגיא ב.) שהיה בלונדון וביקר באקווריום של לונדון. אוהד תפס את הבחור וסחט ממנו כל פירור של מידע – היו כרישים? איזה? כמה? איזה דגים גדולים יש? מה בדיוק ואיך ולמה והכל. אחר כך דרש להכליל את האקווריום בלו"ז הביקור וכל הזמן בסקוטלנד ובדרך ללונדון פינטז על הרגע שבו תדרוך כף רגלו בקודש הקודשים – בשערי האקווריום.

אתמול עוד החלקנו את זה אבל היה ברור לנו שלא נעמוד בפרץ והבוקר השני בלונדון נפתח כשאנו מתייצבים בשערי האקווריום הלוא הוא ה London Sea Life Aquarium

LondonSeaLifeAquariumLogo

בירור מהיר של זמני ההאכלות שלח את השניים בריצה לבריכת חתולי הים או התריסניות (אין לי שם אחר ל Ray Pool שם יש Rays ו Skates). הם ואימם תפסו מקום טוב בפינה

LondonAquarium_2342_111017

להפתעתנו התריסניות היו מאוד ידידותיות, כמעט מדי ופשוט עלו אלינו מוציאים חרטום החוצה מן המים

LondonAquarium_2338_111017

מדריך של האקווריום הסביר לנו שתריסניות, הקרובות לכרישים, חשות בזרמים חשמליים זעירים שמייצרים דגים במים וכך הם מזהים את האוכל שלהם. כל כך הרבה אנשים מסביב לבריכה, כולם נרגשים ומחכים להאכלה מייצרים המון חשמל שפשוט גורמות לתריסניות להתרגש ולהתנהג כמו כלבלב שבא לבקש ליטוף. תראו בעצמיכם (אפשר כאן ואפשר לראות באיכות גבוהה כאן)

והאושר, האושר של לקנות ולזרוק לתריסניות אוכל (דיונונים בעיקר) – אין מחיר לאושר!

LondonAquarium_2344_111017

אחרי שהוצאנו את זה מהמערכת, אפשר להתחיל ולעבור על כל הדברים. למשל על המיכל שבו מוחזקים עוברי כרישים ותריסניות עם אור שמראה את העובר ממש בתוך שק הלידה

LondonAquarium_2350_111017

או גולת הכותרת מבחינתנו – מיכל הכרישים

LondonAquarium_2358_111017

LondonAquarium_2359_111017

גם כאן ניסיתי ליצור סרטון קטן שינסה להעביר את השלווה וההוד של כל הדגים הגדולים האלו שחולפים מול העיניים, באיזה ריחוף עצלני שכזה. אפשר לראות למטה או לגשת ולראות באיכות HD (ועל מסך מלא) כאן

אלו הם Nurse Shark ו Sand Shark – כולם לא מזיקים לאנשים. החושך והמיכל הגדול הזוהר בכחול יכולים לרתק אותי לשעות, יותר מכל תוכנית ריאליטי עם גמד וזמרת עם זקן.

שמחתי מאוד לראות שיש אזור שמוקדש לדג הכי אהוב עלי – סוסוני ים. כל פעם שאני רואה את היצורים הללו אני לא מאמין. הם כל כך יפים, עדינים, בלתי אפשריים ונעים במים בצורה כל כך מצחיקה שאי אפשר אלא לאהוב אותם. אם בכרישים נתקעתי, אז בסוסוני הים פשוט הייתי ממוסמר.

LondonAquarium_2373_111017

עוד דגים שמשכו את תשומת ליבנו היו דגים שנקראים בשם הברור שפמנוני זכוכית (Glass catfish) – דג להקה קטן, בעל שפם והם פשוט שקופים כמעט לגמרי! חוץ מהראש והשלד, רואים דרכם את הכל. אני לא יודע איך יכול בשר להיות שקוף למרות שיש לו עובי. אני מניח שאם ייקחו דגים כאלו ויעשו מהם פילה דג, יוציאו את העצמות והאיברים הפנימיים – אף אחד לא ימצא את הנתח, הוא פשוט ישב לו שם, שקוף על הקרש

LondonAquarium_2362_111017

האטרקציה הגדולה הבאה היתה המיכל של הפיראנות שזכו להאכלה. אלו הן פיראנות אדומות בטן (Red Bellied Piranhas) שנקראות כך משום שהן דגי פיראנה עם בטן אדומה. ככל שמעמדו של דג בלהקה גבוה יותר בטנו תאדים יותר, עד לאלפא-דג שביטנו הצבע אדום חזק והוא תמיד יבלה במרכז הלהקה, מקטין את הסיכוי שאיזה עוף ישלה אותו מהמים. גם פתיתי הזהב שעל גופם נועדו להחזיר אור כמו גלים בנהר, עוד הסוואה נוספת.

LondonAquarium_2371_111017

גם כאן היה מדריך שהסביר לנו שאין קשר בין התדמית הרעה של הדגים ההלו לבין המציאות. הם בכלל צמחונים ואוכלי נבלות, המקבילה בתוך הנהר לנשרים ושאר העופות הדורסים. חלק מההסבר שלו נמצא כאן, בסרטון שצילמתי בהאכלה (שוב, שווה לראות ב HD, כאן). שוב, סרט הוליוודי אחראי לתדמית הגרועה שלהם. לא שאלו דגים חמודים אבל הם פחדנים ולא יתקפו יצור חי, מקסימום יברחו ממנו.

(שוב, יש גם איכות גבוהה, כאן)

האקווריום היה, לטעמי, נחמד מאוד אבל ראיתי טובים ממנו – במונטריי שבקליפורניה, בניופורט שבאורגון, בבוסטון, בסידני והיו עוד כמה. אוהד התלהב קשות ורץ קדימה ואחורה, גילה ידע עמוק ולעיתים גם מכר לנו סיפורים… עברנו על כל האקווריום לעומק ולפני שנצא וניפלט אל הרציף שטוף הרוחות של האקווריום אשאיר לכן רק עוד דג אחד –אלו הם ה Garden Eels, צלופחי הגינה שנקראים כך משום שהם חיים במאורות בחול ומוציאים חלק מגופם ונראים כמו צמח חי שכזה וכשיש חבורה כזו, זה נראה כמו דשא משונה.

LondonAquarium_2393_111017

לאחר שווידאנו שהכול מוצה ונראה ואפשר לצאת מבניין האקווריום. פסענו החוצה לאור הצהריים. היום היה סגרירי ורוחות חזקות נשבו ולכן מראש הוחלט שלא נשקיע ונעלה לגלגל הענק. כדי לחלץ קצת עצמות וכדי להראות לתיירים הצעירים את אזור הפרלמנט ואת וסטמינסטר החלטנו ללכת ברגל.

אבל בכל זאת, צריך להנציח את העובדה שאנחנו בלונדון, ליד כמה מהאיקונים הכי בריטים שיש כמו ביג-בן ואוטובוס אדום

LondonWestminster_2407_111017

או למשל איקון חדש יחסית אבל מזוהה עם לונדון כמו מגדל אייפל לפריז – ה London Eye (שנורית מתעקשת לקרוא לו בטעות Golden Eye על שמו של ג'ימס בונד). התחזית למחר מבטיחה יום צלול ואז כנראה נעלה על הגלגל.

LondonWestminster_2401_111017

אי אפשר שלא לעבור ולראות את השומרים הרכובים (Household Cavalry), על טקסי החלפת המשמר שלהם והסוסים שעומדים דום באמצע הרחוב. אנחנו היינו מנומסים ורק היבטנו בהם וצילמתי מרחוק. חבורה של צעירים ובעיקר צעירות גרמניות ניסו להצחיק את הסמל  שיצא לצעידה במגפיו המעט מגוחכים, במיוחד על האדמה.

LondonWestminster_2411_111017

אני לא יודע מה מכניסים להם לראש, כשהם לבושים במדיהם, זכר לצרכים של המאה ה17, מבצעים את הטקסים מול קהל שרק רוצה שיכשלו, שימעדו בצורה זו או אחרת – והם רציניים, לא צוחקים ולא מניעים שריר. ברור לי לחלוטין שבמחשבתו, הוא לוקח את החרב ועושה סושי גרמני מכל החבורה. אולי גם מזה עם המצלמה והמשקפיים האדומות.

LondonWestminster_2415_111017

כיכר טרפלגר עמדה בדרכנו אל קובנט גארדן. עוד קלאסיקה לונדונית רובצת לפתחנו – האריות ששומרים על האדמירל נלסון, שלא ירד מהעמוד שלו במרכז הכיכר. אריה ברונזה לא יכול כך סתם לעמוד לבד וכל התיירים טיפסו עליהם. חשנו שזו חובתנו כתיירים, כלפי האריות וכלפי האומה הבריטית וההיסטוריה שלנו – ולכן נשלחו הילדים לטפס על האריות

LondonWestminster_2421_111017

אוהד נכשל במשימה ונדב, ההוא עם הרגליים הארוכות במיוחד, טיפס בלא שום בעיה.

LondonWestminster_2423_111017

כיון שלונדון עומדת לארח את המשחקים האולימפיים (שוב) והתכונה בעיר ניכרת, הוצב שעון שסופר לאחור את הזמן לפתיחה. כל פעם שאני נפגש עם סמלי האולימפיאדה אני לא מבין מי חשב על העיצוב הזה?!

LondonWestminster_2429_111017

רגלינו הובילו אותנו הלאה אל אזור קובנט גארדן (Covent Garden) שעבר שינויים רציניים מאז המאה הקודמת, שאז פסעתי בו אני והפך להיות מלכודת תיירים טיפוסית אך נעימה באופייה כיון שיש מקומות שתיירים כמונו רוצים להיתפס – במיוחד כשהם מחפשים קינוח לאחר ארוחה עתירת פסטה. הקינוח הצבעוני להפליא נמצא בחנות של מקֱרוֹנים (ולא מקָרונים) שנראתה כמו התפוצצות של צבעים

CoventGarden_2437_111017

לקח זמן, דיונים, הסכמים שנחתמו, בריתות לכל הכיוונים, התייעצויות אבל לבסוף, המשפחה אמרה את דברה וכל אחד בחר שניים

CoventGarden_2439_111017

לא כולם נהנו מהבחירה הנועזת אבל אני? אני הייתי מבסוט מהצבעים והטעמים (המשונים קמעה) שבחרתי. מאחורי נראית החנות שהתברר לי ממש כרגע בעזרתו האדיבה של מנוע החיפוש גוגל שזו רשת צרפתית רצינית (!)

CoventGarden_2441_111017

ולקינוח הקינוח, מה הסיבה האמיתית לקובנט גארדן, שהשוק בו הוא ממש מסודר, ממוסחר ודיסני באופיו? הופעות רחוב. מי שסיפק את הסחורה לשמחתנו היה בחור שחום עור, גמיש כמו ערימת גומיות וחטוב שהעלה מופע מצוין (והעלה את לחץ הדם אצל כמה צעירות מקומיות).

CoventGarden_2446_111017

מאסטר יוגי לייזר (יש לו גם אתר ל Master Yogi Laser) כפי שהודיע על שמו ברבים עוסק ביוגה והיוגה נותנת לו גמישות.

CoventGarden_2449_111017

אבל מעבר לגמישות, היה לו את היכולת הזו, החמקמקה להיות אומן רחוב טוב, לרתק את הקהל ולמשוך אותו לבוא. הקהל (ואנחנו בתוכו) נע בין צחוק, לתדהמה ולחשש (היו כמה מקרים שנראה שמר לייזר עומד לצאת החוצה על כיסא גלגלים, משותק מהלשון ומטה – עמוד שדרה אנושי לא אמור לעשות דברים כאלו). הקהל היה שלו, לחלוטין כולל חבורת נערות שהפסיקו לשלוח SMSים לרגע קט ובהו בבחור

CoventGarden_2457_111017

המופע היה משובח, כשבפינאלה, לאחר שעבר דרך גליל צר בתרגיל שקרא לו להיוולד מחדש

CoventGarden_2463_111017

דחק עצמו לתוך קופסא קטנה, סגר את הדלת אבל יצא החוצה לאסוף כסף מהקהל שמיהר להתפזר. אנחנו שילמנו לו, כיון שקיבלנו תמורה מצוינת – נהנו ממופע וגם קיימנו מסורת של מופעי רחוב בקובנט גארדן.

CoventGarden_2471_111017

עוד פיצה (ג'יפה) והביתה, לדירתנו הצנועה. יום עמוס מחכה מחר.

פוסט זה פורסם בקטגוריה Family, photography, Travel, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.