לונדון– אצא לי השוקה

הבוקר התעוררנו בעוד מיטה חדשה, אבל בלונדון.

לונדון, עירם של דיקנס, שרלוק הולמס וג'ק המרטש. עיר שאפשר לחצות אותה עמוק מתחת לאדמה ברכבת תחתית מופלאה או גבוה מעל הרחובות באוטובוסים אדומים של שתי קומות. עיר שמכילה כל מיעוט אתני או גזעי שאי פעם צעד על כדור הארץ. עיר עם המוזיאונים הכי מרתקים שיש, מוזיקה, אוכל, אתרים היסטוריים וטרנדים שעוד לא יודעים שהם כאלו. עיר  שלעולם לא אתעייף ממנה. וזו הפעם הראשונה שאני מציג אותה בפני שני הבנים.

היום הוא יום ראשון בשבוע. יומם של שווקי סוף השבוע. כיון שגם לנורית מגיע נחת וחוצמזה זה יופי צרוף הוחלט להתחיל בשוק הפרחים של רחוב קולומביה (Columbia Road flower market). שוק של ימי ראשון שבו מוכרים פרחים וצמחים וכל זאת ברחוב שמוצף בחנויות מקסימות.

(כמה זרי חמניות אתם יכולים למצוא?! התשובה בסוף. בין המשיבים נכונה יוגרל מישהו שלא ספר נכון)

ColumbiaRoadFlowerMarket_2193_111016

הצבעים החזקים של השוק על כל פרחיו הם תאווה לעיניים

ColumbiaRoadFlowerMarket_2203_111016

ColumbiaRoadFlowerMarket_2223_111016

ColumbiaRoadFlowerMarket_2200_111016

מה שעוד משעשע הוא הניגוד המשווע בין הקונוטציה העדינה והשברירית של פרחים, האסוציאציה המיידית לנשיות ורכות אל מול החיספוס של המוכרים והגישה המסחרית של שוק ירקות על כל השאגות והשירים שמתלווים לכך. קחו בסטיונר משוק הכרמל, אחד קולני ותנו לו למכור גרברות בשאגות – כל גרברה מלמיליאן

ColumbiaRoadFlowerMarket_2208_111016

ColumbiaRoadFlowerMarket_2197_111016(המוכר הזה תלה בננות על העץ ושאג שהוא מוכר עץ בננות, לשמחתם של אוהד ונדב. הוא סירב למכור לי את הבננות)

אבל יש גם מוכרים שנראים כאילו יצאו מספר צביעה של שוק בריטי

ColumbiaRoadFlowerMarket_2228_111016

עלינו מעלה ומטה בשוק, עוצרים בחנויות הקטנות שמוכרות כל מיני מגניבים, תמונות, שטויות שחייבים, אבל לא ממש.

ColumbiaRoadFlowerMarket_2195_111016

ההכנות לליל כל הקדושים הקרוב (הלואין בשפתם) ניכרות בשוק

ColumbiaRoadFlowerMarket_2206_111016

השוק, כמו כל שוק רחוב שמכבד את עצמו מארח מוסיקאים ונגנים. אחת מהן עמדה ושרה בקול מלאכי שירים קטנים ומתוקים כששותפה תרם ליווי.

ColumbiaRoadFlowerMarket_2213_111016

חבורה שניגנה מוזיקה מסורתית שמחה בפינת רחוב,  אל מול כל מי שיושב לו על פינת המדרכה ואוכל משהו מתוך הדוכנים באזור. היופי בשוק שהילידים באמת באים אליו לקנות פרחים ולא רק תיירים חמושים במצלמות.

ColumbiaRoadFlowerMarket_2214_111016

ביציאה מהשוק, ישב לו עוד נגן, אבל הוא נתן הופעה של ממש. אני ממליץ ליבא אותו לאיזה פסטיבל הופעות רחוב כי הנה בחור, לבוש כאילו יצא מאיזה מכונת זמן, ישוב על רדיו ישן שמשמיע מוזיקה בריטית ישנה, ומלווה את המוזיקה בטוּבָּה, רק כשכל פעם כשהוא נושף עולה להבת אש גדולה מהטובה, כאילו היה איזה דרקון פליז מצוחצח.

ColumbiaRoadFlowerMarket_2260_111016

הוא גם מנגן ממש, זה לא כמו שאני אתיישב ואעשה כאילו, אלא מפיק צלילים יפים ומתואמים עם מוזיקת הליווי. כיון שהבלוג מנסה לשמור על אמינות ולהביא אמנות לעם, טרחתי וצילמתי, ערכתי, הדבקתי, ודחפתי ליוטיוב. תראו (פחות מדקה, עדיף בגרסת ה720 HD שנמצאת כאן)

שוק הפרחים הוא שוק של בוקר, עד 2-3 בצהריים והיופי בכל העיסקה היא ששוק בריק ליין (Brick Lane Market) רק מתחיל להתניע לקראת הצהריים.  אני מאוד אוהב את שוק בריק ליין. אפשר לקנות שם הכל ולראות התמחויות בדברים מטורפים בכל מיני דוכנים. הוא מתפרס כמו גידול, זורק גרורות לתוך סמטאות ולתוך בנינים. את פוסעת רגע לתוך מבנה ומגלה ששיש שם עשרות דוכני אוכל מכל תפוצה שהיא, דוכנים למכירת כובעי עור ישנים, אמנית שמוכרת מטריות מעוצבות, דוכני וינטג', ועד ועוד ועוד. האנשים של בריק ליין הם מבחינתי המציאה האמיתית. כל תרבות רחוב, כל סגנון לבוש ימצא שם – גותים ודנדים, בחורות בלבוש מינימלי ובחורים במראה פרפ (Prep Look), רסטות וגלוחים – הכל יש והאויר רוטט ממוזיקה, ריחות יחד עם וויב טוב.

כל האזור מלא גרפיטי, מהסגנון המרשים, שראוי לציון. כשקראתי עכשיו על המקום גיליתי שלא רק אני שמתי לב ואמני גרפיטי ידועים כמו בנקסי (Banksy)  ואחרים משאירים את חותמם על הקירות

BrickLane_2265_111016

BrickLane_2268_111016

BrickLane_2269_111016

ודמותו של צ'ארלי ברנס, דמות מוכרת באזור, בחור בן 95 שיושב כל יום בסימטת בייקון (Bacon St) בפינת בריק ליין, במכונית ומסתכל על העוברים והשבים. הוא מעין אורקל מקומי (אפשר לקרוא עליו כאן) וידוע לתושבי האזורBrickLane_2271_111016

ירדנו לנו במורד השוק, בלווי הילדים שגילו סובלנות פוחתת לאור הרעב והרעש, אבל עדיין כל ההמולה מסביב ייצרה עניין

BrickLane_2273_111016

שחקני רחוב יושבים ומשחקים שח ומשחקים אחרים (כמו משהו שנראה כמו תחנות על לוח שצריך להעיף את היריבים דרך חורים בפינות – נראה משעשע וראינו כמה רבי אמנים)

BrickLane_2278_111016

הסמטאות הן גם מקום ידוע לתרבות אופניים אלטרנטיבית – גם חוקית ולגיטימית של בוני אופני פיקסי (אופני Fixed Gear – ללא מנגנון הילוכים, ללא יכולת גלישה, בלי פריילוף והרבה פעמים בלי בלמים) היוצרים יצירות עיצוביות משעשעות.

BrickLane_2275_111016

BrickLane_2276_111016

וישנה גם פעילות לא לגיטימית של מכירת אופניים גנובות (שאולי מזינה את בוני האופניים האלו).

למרות שעברנו עשרות דוכני רחוב שמכרו אוכל רב, הנוער העדיף ישיבה מסודרת ולכן המשכנו לשוק הבא הנמצא בהמשך בריק ליין, הלוא הוא שוק ספיטלפילדס (Spitalfields Market) שהוא כבר יושב במבנה מסודר, מלא מסעדות אבל בימי ראשון מוקמים בו דוכנים. בקומה השנייה נמצא מחוז חפצנו, סניף של Wagamama שהיא כמו זוזוברה (ווגאמאמה לזוזוברה היא כמו מדנס למשינה – השראה ומקור)

SpitalfieldMarket_2281_111016

הנודלס, המנוחה לרגליים ורגיעה קלה נתנו את זריקת האנרגיה הדרושה (זה קשה לשוטט!). לי, המרפסת היוותה הזדמנות להתבונן באנשים (מה שאני מחבב במיוחד במקומות כאלו)

SpitalfieldMarket_2283_111016

ספיטלפילדס היה השוק האחרון ליום זה. יש לנו פגישה עם שומרי המלכה ב Tower of London וצריך להתכונן.

זינוק מהיר לטיוב, ונסיעה לדירה. בבוקר, איך שיצאנו את הדירה ששכרנו לתחנת הטיוב (הרכבת התחתית בפי המקומיים), הסברתי את שיטת הניווט לילדים. נדב תפס מיד וניווט אותנו בבטחה, אוהד נשבע שלא יבין לעולם אבל בסוף היום גם הוא קלט בקלות. זה מצחיק איזה עונג גורמת להם הרכבת

LondonTube_2191_111016

יום ראשון בלונדון כמעט הסתיים. יש לנו הזמנה מהמלכה לבוא ולצפות בטקס נעילת מצודת לונדון. זה נראה לי מספיק חגיגי לפוסט משלו.

(אה, יש 3 זרים של חמניות והמון צהובים אחרים לבלבל אתכן)

פוסט זה פורסם בקטגוריה Family, photography, Travel, עם התגים , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.