סיפור בריאת האקווריום

בְּרֵאשִׁית, בָּרָא הֲמִפְעָל, אֵת הַאֲקְוַוריוּם.  ב וְהַאֲקְוַוריוּם, הָיַה תֹהוּ וָבֹהוּ, וְחֹשֶׁךְ, עַל-פְּנֵי הַאֲקְוַוריוּם; וְרוּחַ , מְרַחֶפֶת עַל-פְּנֵי הַמָּיִם.  ג וַיֹּאמֶר אֵיתָן, יְהִי אוֹר;וִיְחַבֵּר הַחַשְׁמַל וַיְהִי-אוֹר.  ד וַיַּרְא אוֹהַד אֶת-הָאוֹר, כִּי-טוֹב

ו וַיֹּאמֶר אֵיתָן, יְהִי רָקִיעַ בְּתוֹךְ הַמָּיִם, וִיהִי מַבְדִּיל, בֵּין מַיִם לָמָיִם.  ז וְיַשֵּׂם אֵיתָן, אֶת-הַמִּכְסֶה, וַיַּבְדֵּל בֵּין הַמַּיִם אֲשֶׁר מִתַּחַת לָמִּכְסֶה, וּבֵין הַמַּיִם אֲשֶׁר מֵעַל לָמִּכְסֶה; וַיְהִי-כֵן. 

ט וַיֹּאמֶר אֵיתָן, יִקָּווּ הַמַּיִם מִתַּחַת הַשָּׁמַיִם אֶל-מָקוֹם אֶחָד, וְתֵרָאֶה, הַיַּבָּשָׁה; וַיְהִי-כֵן.  י וַיִּקְרָא אֵיתָן לַיַּבָּשָׁה חָצָץ, וּלְמִקְוֵה הַמַּיִם קָרָא מַּיִם ; וַיַּרְא אוֹהַד, כִּי-טוֹב.  יא וַיֹּאמֶר אֵיתָן , תַּדְשֵׁא הָאָרֶץ דֶּשֶׁא עֵשֶׂב ; וַיְהִי-כֵן.  יב וַיוֹצֵא הֶחָצָץ עֶשֶׂב פְּלַסְטִיק לְמִינֵהוּ וַעֲצֵי בַּד; וַיַּרְא אוֹהַד כִּי-טוֹב. 

יד וַיֹּאמֶר אֵיתָן , יְהִי מְאֹרֹת בִּרְקִיעַ הַמִּכְסֶה, לְהַבְדִּיל, בֵּין הַיּוֹם וּבֵין הַלָּיְלָה; וְהָיוּ לְאֹתֹת וּלְמוֹעֲדִים, וּלְיָמִים וְשָׁנִים.  טו וְהָיוּ לִמְאוֹרֹת בִּרְקִיעַ הַמִּכְסֶה, לְהָאִיר עַל-הַאֲקְוַוריוּם; וַיְהִי-כֵן. 

כ וַיֹּאמֶר אוֹהַד –יִשְׁרְצוּ הַמַּיִם, שֶׁרֶץ נֶפֶשׁ חַיָּה; וְיַשֵּׂם אֵיתָן אֶת הָלוֹבְּסטֵרִים הַקְּטַנִּים וַיַּרְא אוֹהַד כִּי טוֹב. וַיְהִי-עֶרֶב וַיְהִי-בֹקֶר, יוֹם הוּלֶּדֶת לְאוֹהַד

(מתוך דברי ימי האקווריום החדש של אוהד. המציג לא מתיימר להיות אלוהים, חלילה וחס)

בראשון לאפריל הייתה לאוהד יומולדת. בואו וניקח כשלושה חודשים אחורה. הבחור מחליט על מתנת היומולדת – אקווריום עם לובסטרים לחדר.

אמרנו יחלוף עם הרוח, יעבור לו, יחשוב על משהו אחר. הוא בשלו והציע גם לממן את הרוב מכספו. הבנו שזה רציני. הבחור החל לערוך את המחקרים שלו, ואפילו ביקרנו בחנות רצינית שם אוהד תיחקר את המוכרים ובדק מיכל עם לובסטרים כחולים קטנים. זה היה סגור. בלילות לפני שנרדם הסביר לי על האקווריום שיהיה לו, מתעכב על הפרטים.

אז יחד עם כל הסבתות, סבים מכל הכיוונים נרתמנו להרים אקווריום מכובד. ראשית, נקנה אקווריום משובח על כל ציודו וקישוטיו. הוא הורכב ומולא במים וקשקושים והחל לפעול ולהכין סביבה ביולוגית מצוינת לשני הלובסטרים שהגיעו כמה ימים אחרי כן. וביום השישי – ביום הולדתו התשיעי של הפעוט, הגיחו פנימה גם כמה דגים מתאימים.

ילד היומולדת הוא שבחר את עיצוב האקווריום,גם מטעמי פרקטיות וגם מטעמי טעם. החצץ והאלמוג נועדו להוסיף סידן למים, מה שיקל על הלובסטרים לגדל את שריונם מחדש כשהנוכחי יקטן עליהם והם ישילו אותו, הסלע והגזע הפלסטיים נועדו לתת להם מסתור. במיוחד, הדגיש אוהד, את חשיבותם של העמודים היוונים השקועים, מָשָׁל היה זה מקדש פוסידון באטלנטיס הטבועה.

Aquarium_9547_110328

לאחר שהאקווריום פעל כמה ימים הגיעו שני לובסטרים של מים מתוקים – האחד כחול והשני אדום. עוד בחנות העניק אוהד לכחול את השם בְּלוּטוּת'  (Bluetooth) והאדום קיבל את השם רוֹבִּין (Robin).

Aquarium_9634_110403

עוד באותו הערב הראה לנו בְּלוּטוּת'  מאיזה חומר הוא קורץ. היה זה יום חמישי בערב כשהשניים הגיעו והושמו באקווריום. באותו ערב יצאנו אני ונורית עם חברים (ר' ור') והילדים הלכו לישון אצל השכנים (מין סידור שכזה) למרות שאוהד ישב רוב הערב מול האקווריום. כשחזרנו בחצות הליל, שמחים וטובי לב נכנסנו לחדר של אוהד לראות מה שלום השניים. כשהדלקנו את האור יצא רובין מאחורי הסלע ונופף לנו לשלום. בְּלוּטוּת'  לא נראה באופק. הסתכלנו זה על זו, הורדנו את המכסה הסוגר את האקווריום ובעזרת הרשת החלנו לחפש אותו מתוך הנחה שהוא מסתתר מאחורי אחד הקישוטים או אולי התחפר לו בחצץ. אחרי דקה או שתיים אמרתי לנורית:

–  "המנוול ברח…"

– "איך ברח?", הקשתה נורית תוך כדי שהיא חופרת בחצץ, "אולי מת או משהו וקבר את עצמו בחצץ"

– "הוא ברח", קבעתי נחרצות ונשכבתי על הרצפה לחפש את המנוול.

בעוד היא חופרת ואני שוכב ומחפש בעיניים סימן, התחלתי לשמוע שריטות קלות. חיפשתי את מקור הרעש וביציאה מהחדר של אוהד, על הרצפה ראיתי את בְּלוּטוּת'  שועט בהתלהבות לכיוון הסלון. מיד חטפתי את הרשת ויצאתי אחריו. הוא הסתובב מולי הרים את הצבתות בתנוחת איום כאומר "בוא! ,תוריד את הרשת ובוא נראה אותך, גבר!". בלי להתבלבל בתנועה חלקה אספתי אותו והשלכתי אותו בשאט נפש אל האקווריום. לרגע חששנו שהמעבר מהסביבות יהיה מהיר מדי ויקרה לו משהו, אבל הוא ניער את עצמו וחזר לפינה לטפס על פילטר האוויר ובכך חשף את סודו – הוא יצא דרך הפתח הקטן במכסה, דרכו נכנסים הצינורות והכבלים. מיד יצרנו סורגים דקים מ duck tape שיחזיקו את המנוול בפנים, כמו היה ארנון צדוק ב"מאחורי הסורגים".

לקח לנו שעות להירדם. כל תנועה וכל זיע בבית שלח אותי לבדיקת נוכחות של הסרטנים. אוהד קיבל את הסיפור הלילי בחיוך ובישר שזה מוכיח שבְּלוּטוּת'  הוא עֲרס, מה שמעלה את קרנו משמעותית בעיני אוהד. רובין מוחזק כבחור הטוב, זה שלא מציק לאף אחד ומסתובב לשמחת כולם, מטפס ומנסה מקומות חדשים לעומת בְּלוּטוּת'  שמיד פתח בעבודות עפר והחל חופר לעצמו מאורה מתחת לסלע הפלסטיק.

Aquarium_9556_110328

כמה ימים אחרי שהלובסטרים התיישבו להם באקווריום, הגיע היום הגדול – יום הולדתו של אוהד!

כמתבקש, הייתה ארוחה שווה עם כל המשפחה (כמעט) ועוגת יומולדת שווה מאוד

Ohad9Birthday_9581_110401

כמובן שהיה עוד – דגים הגיעו לאקווריום – חמישה דגים ציקלידים – דגים אוכלי בשר, צבעונים, יפים והכי חשוב מספיק מהירים שהלובסטרים לא יצאו למסע צייד. כמובן שגם הם קיבלו שמות אבל לשם הדיון אקרא להם בשמם המקובל

הופיעה זברה אדומה (שנראית ממש כתומה)

Aquarium_9612_110403

וגם דֵמַסוֹנִי (demasoni) יפיפה בכחול מפוספס, כאן בתמונה קבוצתית עם רובין לאחר שגזל לבְּלוּטוּת'  את המאורה שהכין

Aquarium_9597_110403

הגיע גם קרולאוס צהוב (caeruleus)

Aquarium_9606_110403

דג יפה ומפוספס בשחור ולבן בשם פרונטוזה (Frontoza) שלא הסכים לבוא ולהצטלם ואחד בשם שנשמע כמו דֶבָּאוּסִי, מנוקד ויפה

Aquarium_9653_110403[5]

חדות העין מבינכן בוודאי הבחינו בסרט השחור המעטר את התמונה. הסיבה לכך היא פשוטה כיון שביום שצולם, נעלם הדג מן האקווריום, כנראה הלך לעולמו ונאכל ע"י חבריו. אללה ירחמו.

אוהד לקח את היעלמותו בצורה קשה בתחילה, אבל לאחר שהסברתי לו שזה עוד יותר מדמה את המצב הטבעי שכן גם באגם מלוואי, משם מקורם של הדגים הללו, היה קורה אותו הדבר. הוא התנחם בכך והמשיך בדרכו.

האקווריום ממשיך לפכפך בחדר הסמוך, שוכניו מפגינים פעילות שוקקת ואני רק שמח שבבעל החיים הזה שנכנס לביתנו אני לא צריך לרדת באמצע הלילה בגשם לגינה…

פוסט זה פורסם בקטגוריה Family, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.